vipwatches fake watches
Dobro došli Gost
 (Registracija -  Prijava)
Dolazi Šef!?
Portal FORUM Download
Posljednje Najave: TOJESIGURA I BET-AT-HOME NAGRAĐUJU Gostiju Online: 36    Članova Online: 0
Euroliga najava sezone 2010/2011
Tojesigura.com - klađenje i kladionice Forum : Povijest foruma

Napisano u Povijest foruma
Članovi pregledavaju Temu: None

Pošalji novu temuOdgovori
Prijašnja tema :: Slijedeća tema
Autor Poruka
  ToJeIvan

Administrator
Administrator

Pristupio/la: 01.Listopad.2003
Poslano: 19.Listopad.2010 u 00:16 | IP zapisan Citiram ToJeIvan

EUROLIGA Sezona 2010/2011

Susretom dviju velikih momčadi i starih rivala, Olympiakosa i Reala, 18.10., kreće i ovosezonska Euroliga, najjače Europsko klupsko natjecanje u Europi.

Prema već starom i uhodanom sistemu, u prvoj fazi Eurolige nalaze se 24 kluba razvrstana u 4 skupine. Nakon prve faze, dalje prolaze najbolje 4 momčadi iz svake skupine te se formiraju nove 4 skupine s po 4 ekipe. Dalje prolaze dvije najbolje momčadi iz svake skupine, pa slijedi 1/4 finala kada ćemo znati i konačna četiri putnika za Final Four, koji će ove sezone biti odigran u Torinu.

Financijska kriza utjecala je i na većinu momčadi Eurolige tako da nije bilo nekih ultra senzacionalnih transfera, što ne znači da ih i neće biti jer klubovi s malo jačim budžetima sigurno neće mirovati tijekom sezone. Vjerojatno najspektakularniji i najekscentričniji transfer ovog ljeta je prelazak idola Pao-vih navijača Spanoulisa u redove najomraženijeg rivala Olympiakosa. Još valja spomenuti i prelazak Marića iz Partizana u Panathinaikos, povratak Sergia Rodrigueza iz NBA lige u Real, a svakako treba spomenuti i jedan trenerski transfer, odlazak legendarnog Duška Vujoševića iz Parizana na klupu velikog CSKA-a. Bilo je tu još puno jakih transfera i prelazaka no ovi su nekako najzvučniji, s ostalima ćemo se upoznati kroz pregled skupina.

Dakle očekuje nas opet jedna neizvjesna sezona, sa ipak glavnim favoritom Barcelonom koja i brani naslov, a za leđa im pušu već standardno CSKA, Olympiacos, Panathinaikos, Real, Caja.. Od klubova s naših prostora, u Euroligi nastupa standardni trio, Cibona, Partizan i Olimpija. Cibona financijski, a i igrački možda i najslabija ekipa ovosezonske Eurolige, Olimpija financijski nestabilna sa mnoštvom dugovanja pa ćemo vidjeti kao će se to završiti, dok Partizan, prošlosezonsko najugodnije iznenađenje i sudionik F4 je također dosta slabiji nego prošle sezone i ne očekujem od njih neke velike stvari, borba za prolazak u top 16 kao najveći domet.

Skupina A

Caja Laboral - momčad je ostala bez Tiaga Splittera, njihovog zaštitnog znaka zadnjih nekoliko sezona, no većina igrača iz prošle sezone je ostala u momčadi, a dovedena su i sjajna pojačanja u vidu Haislipa, Logana, Bjelice, Rančika tako da ćemo opet gledati strašno jaku Caju, sa svojim prepoznatljivim brzim stilom igre. Po meni najveći favoriti ove skupine.

Macabbi - svake sezone vrlo aktivni na tržištu, tako je bilo i ove. Doveli novog-starog trenera Blatta, ostali bez sjajnih Andersona i Fishera, ali vratili Elyahua, doveli Parga i Shortsanitisa, ponovno jaka i moćna ekipa sa sjajnim trenerom, no dojma sam da nisu spremni za one najveće domete, vidim ih u ¼ finalu kao njihov krajnji domet.

Partizan – ostali bez alfe i omege kluba i tvorca velikog Partizana, trenera Vujoševića, ali i bez nositelja igre od prošle sezone (McCaleb, Marić, Lawrence, Rašič). Momčad se u ovim trenucima još slaže i dovode se igrači, ali bez obzira na to, ne vjerujem u neke veće uspjehe, vjerujem da bi u Partizanu bili zadovoljni i prolaskom u top 16 što će im po mom mišljenju biti dosta teško.

Khimki – financijski dosta jaki Rusi su složili sasvim respektabilnu euroligašku ekipu, uz sjajne Langforda, Fridzona, Lopeza doveli su i puno novih jakih imena, počevši od naših Planinića i Lončara, pa Kelatia, Monje, Savrašenka, Ezea...Na papiru izgledaju moćno, iskusna su momčad, no ipak ću biti malo skeptičan prema njima s obzirom na način na koji ih vodi njihov trener Scariolo. Top 16 siguran, dok ćemo za dalje vidjeti, u ovom trenutku je teško bilo što prognozirati u vezi njih jer Scariolo je jedan od najnepredvidljivijih trenera u Europi.

Prokom – Poljaci su jako puno trgovali ovog ljeta, ali po meni slabiji su nego prošle sezone. Otišla su ima dva najbolja igrača, Logan i Woods, dovedeno je nekoliko Poljaka i nekoliko meni nepoznatih Amerikanaca, pitanje je kada će se ta momčad uspjeti posložiti i kako. Borba s Partizanom i Žalgirisom za 4. poziciju.

Žalgiris – Litvanci su zadržali gotovo cijelu ekipu od prošle sezone, nekoliko Litvanskih reprezentativaca + super iskusni Amerikanci Brown, Watson i Collins. Sviđa mi se ova ekipa Žalgirisa, tradicionalno će kod kuće biti stvarno tvrd orah svima, dok će vani pak također tradicionalno teško uspjeti koga dobiti.

Oklada: Bet-At-Home: CAJA LABORAL pobjednik skupine A @ 2.10, ulog 7/10

Skupina B

Olympiacos - najviše su trošili ovog ljeta od svih klubova Eurolige tako da od ove sezone u Pireju stanuju od novih igrača Nielsen, Kešelj, Lucas, Nesterović, već spomenuti Spanoulis, te legendarni trener Ivković. Klub su napustili sjajni Kleiza te Schortsanitis. Kad se ovim novopridošlim još pridodaju Bourousis, Papaloukas, Teodosić, Halperin i ostali, zaista sjajno izgleda Olympiacos. Ciljevi su postavljeni visoko, prošle sezone igrali finale, ove sezone ostaje im dakle još ona jedna mala stepenica više. Za taj pothvat svakako imaju sve preduvjete. Slika 2. (Spanoulis- novo pojačanje Olympiakosa)

Real - opet su u Madridu otvorili kesu i doveli nekoliko sjajnih pojačanja, Tuckera, Rodrigueza, Fishera, Suareza..Usprkos sjajnom rosteru i sjajnom treneru Messini, ja sam opet malo skeptičan glede njih baš kao što sam bio i prošle sezone. Messina je godinama u Moskvi imao jednu radničku, fizički moćnu ekipu s kojom je mogao igrati svoj disciplinirani stil igre. S Realom je to malo drugačija priča, nekako mi ekipa nije za taj stil igre koji je godinama preferiaro Messina, vidjet ćemo tko će se kome prilagoditi u ovoj sezoni. Sve u svemu, na papiru imaju momčad za vrh, hoće li to tako biti i na terenu, ostaje nam da vidimo.

Unicaja- Nisu previše trgovali, došao McCyntre, sjajni play iz Siene te Tripković, ostali manje-više isti. Nemaju momčad za sam vrh, ali bit će neugodni svakome, posebice doma, Top 16 im je siguran, dojma sam da bi u u Top 16 imali što za reći uz malo sreće.

Virtus Roma - Rimljani su u miru i tišini skupili jednu sasvim dobru momčad, sa sjajnim napadačkim dvojcem Washintong- Charles Smith, centrom Traoreom, Đedovićem i ostalima. Po mom mišljenju borit će se za treću poziciju s Unicajom. Nekako od njih očekujem dobre napadačke partije i mogli bi biti dosta koševa na njihovim tekmama, za razliku od prijašnjih sezona.

Bamberk - po meni potpuni autsajderi u ovoj skupini. Ima tu nekoliko iskusnih igrača, sa euroligaškim iskustvom, ali to je premalo za nešto ozbiljnije. Njemci ko Njemci se naravno neće predavati i sigurno će dati sve od sebe, posebice kući i mogli bi ponekad biti i neugodni, ali u konačnici bi trebali biti posljednji u ovoj skupini.

Charleroi - evo konačno i Belgijanaca u Euroligi. Usprkos debiju, momčad nije nimalo naivna, izbacili su u kvalifikacijama dva jaka kluba, Unics i Albu, mogli bi sasvim lako ovdje ući u borbu za četvrtu poziciju i Top 16, premda ima dajem manje šanse za to nego Romi i Unicaji.

Skupina C

Navarro i Barcelona - mogli bi obraniti naslov
Barcelona - neću puno riječi trošiti o Barceloni, braniteljima naslova. Zadržali cijelu prošlosezonsku ekipu na okupu i dodatno se pojačali na ionako jakoj centarskoj poziciji sa sjajnim Kostom Perovićem. Nema se tu što puno pisati, i ove sezone glavni favoriti za osvajanje Eurolige, sve drugo za njih bi bio neuspjeh. Neće im biti lako s obzirom na snagu CSKA i Olympiacosa pa i Panathinaikosa, te nas čeka iznimno zanimljiva borba za sam vrh.

Siena - Talijani su podosta izmijenili sastav u odnosu na zadnjih nekoliko sezona, nema više glavnog motora McCntyra, Ezea, Domercanta, Hawkinsa... No ostao je trener Piangiani, ostao je Lavrinović, doveden je sjajni McCaleeb koji će dostojno mijenjati McCntyra, vraćen je sjajni Kaukenas... Dakle ekipa i dalje jaka, po meni i kao prijašnjih godina malo preslabi na poziciji teškog centra. Stoga od njih očekujem kao i uvijek, da budu uvijek tu negdje blizu vrha, ali za sam vrh ipak imaju preslabu koncentraciju kvalitetnih igrača.

Fenerbahce - Turci su jako puno uložili u momčad ove sezone, za trenera doveli našeg Spahiju, pa Tomasa, Pekera, D. Lavrinovića, uz Turckana, Greera, Onana, Savasa i ostale tvore jednu stvarno dobru ekipu. Vratili su im se i navijači što je njima jako bitno i imat će dosta važnu ulogu u ovosezonskoj Euroligi. Top 16 siguran, za dalje ćemo vidjeti, još je rano za prognoze.

Cibona - po mom skromnom mišljenju, nažalost, Cibona je možda i najslabija ekipa ovosezonske Eurolige, financijski sigurno najslabija, ali i igrački također. Radulović kao trener mi se nimalo ne sviđa, vidimo to i na početku Nlb lige, obrana ne postoji i čisto me je strah kako će Cibosi proći u srazu sa Barcelonom, Sienom...Bojim se da će Cibosi biti topovska hrana ove sezone...Ako je što dobroga u svemu tome onda će to biti afirmacija mladih igrača, posebice Bogdanovića.

Lietuvos - Litvanci se vec na samom startu susreli sa velikim problemom, otpustili našeg trenera Anzulovića zbog katastrofalnih rezultata u početku sezone, sad opet kreće uigravanje momčadi sa novim trenerom Trifunovićem. Ekipa je manje-više ista kao i prošle sezone. Od njih očekujem nešto slično kao i kod Žalgirisa, bit će jaki kući, a mozda i vani nešto iskopaju budući da imaju Cibonu u skupini, a i Cholet koji je isto tako pobjediv.

Cholet - Francuski predstavnik, dosta mlada ekipa, nema previše poznatih imena osim Avdalovića, Nelsona, Mejie. .Nisam baš previše upoznat sa njihovim mogućnostima, ali ne vjerujem da mogu proći u Top 16, ipak je Rytas jači i od njih i od Cibone.

Oklada: BWin: BARCELONA pobjednik Eurolige @ 2.95, ulog 6/10

Skupina D

CSKA - počinjemo sa najboljim europskim klubom zadnjeg desetljeća koji je ako se ne varam sudjelovao na zadnjih 9 Final Fourova. Najvažnija stvar ove sezone koja im se dogodila je dovođenje Vujoševića za trenera. Dule je stvorio veliki Partizan, krenuvši od ničega, sa zanimanjem ćemo pratiti kako će se snaći u jednom ipak, za Parizan, velikom i drugačijem klubu. Sa sobom je doveo sjajnog playa Cibone Gordona, pa 222cm visokog Bobana Marjanovića, Bykova koji će uz legende ovog sporta Langdona, Šiškauskasa, Holdena, Khrjapu, Smodiša te ostalih tvoriti jednu mega jaku momčad, momčad koja i fizikalijama i igrom po meni jedina može konkurirati Barceloni. O iskustvu da i ne govorim.

Panathinaikos - Grci razočaranje prošle sezone, ne vjerujem da će u skoroj budućnosti opet tako nešto loše ponoviti. Ostali su bez dva stožerna igrača, sjajnih Pekovića i Spanoulisa, te bez Haislipa i Jaskevičiusa. No dovedene su dostojne zamjene u vidu Marića, Satoa, Kaimakoglua. Jaki kao i uvijek, super iskusni, sa sjajnim navijačima, ali po meni osobno teško će nadoknaditi odlazak Pekovića i Spanoulisa. Teško mi je reći što od njih očekivati, realno spadaju među četiri najbolje ekipe, ali velika je konkurencija pa ćemo vidjeti kako će se sezona odvijati.

Efes Pilsen - bogati i na tržištu uvijek aktivni Turci. Doveli ovog ljeta Perasovića za trenera što im je po meni super potez jer prošlosezonski trener Ataman doslovno svojim potezima uništio momčad. Nadalje dovedeni su Wizniewski, Roberts iz Partizana, Dudley, Akyol, Raduljica. Očekuje se da se sa novim trenerom na stare staze vrate i Nachbar i Rakočević, Tunceri i ostali. Itekako jaka ekipa, sa sjajnim trenerom. 1/4 finala po meni vrlo realna.

Valencia - i Valencia je konačno dočekala plasman u Euroligu, gdje neće imati samo prolaznu ulogu. Na papiru imaju dosta jaku ekipu, ali problem im predstavlja što nažalost imaju daleko najjaču skupinu i stvarno će biti zanimljivo pratit susrete u ovoj skupini. Ovdje će tko kiksa doma teško ostvarit prolazak dalje.U ovom trenutku mi je zaista teško reći što očekivati od Valencie jer otišao im je Spahija koji ih je sjajno vodio prošle sezone, vidjet ćemo kako će igrači prihvatiti novog trenera i kako će se to odraziti na njihovu igru.

Milano - kao i Roma i Milano je u tišini slagao momčad i složio dosta dobru i iskusnu ekipu. Ima tu nekoliko sjajnih igrača kao što su Petravičius, Finley, Jaaber, Hawkins, Maciulis.. Napadački su izuzetno jaki, obrana također na mjestu, šteta što im je dvorana uvijek poluprazna, da imaju jaču atmosferu bili bi izuzetno tvrd orah i najjačim ekipama. Za njih mogu reći što i za Valenciju, jaka skupina, svaki kiks, svaki koš će biti bitni...

Olimpija - Slovenci su na papiru složili za naše prilike uistinu jaku ekipu, ali problem im predstavljaju dugovanja što je dovelo do suspenzije nastupa nekih igrača. Budući je ekipa skroz rekonstruirana, dovedeno je 7-8 novih igrača vidjet ćemo kako će se to sve uklopiti i uigrati, prošlo je već par kola u Nlb ligi, a Olimpija igra sa samo 6 igrača. U Euroligi će imati pravo nastupa i ostali, no ponavljam, neuigranost će učiniti svoje, Euroliga je ipak natjecanje koje traži savršenstvo. Posebice kad se nalazite u ovakvoj skupini smrti.

Oklada: Bet-At-Home: CSKA pobjednik skupine D @ 1.95, ulog 8/10

Puno sreće u klađenju želi vam tojesigura.com!

Autor: bodiroga4

Status: Offline
Pogledaj ToJeIvan's Profil Pretraži druge poruke poslane od ToJeIvan Posjeti ToJeIvan's Početna strana

1 Korisnik(a) pregledava ovu temu, 1 gostiju i 0 članova
0 Clan(ova):
<< Prijašnja tema Podijeli s drugima: 
| Više
Slijedeća tema >>

Nažalost, NE SMIJETE poslati odgovor.
Ovaj forum je zaključao Administrator.

OdgovoriPošalji novu temu
Verzija za ispis Verzija za ispis

Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete brisati svoje poruke u ovom forumu
Vi ne možete uređivati svoje poruke u ovom forumu
Vi ne možete kreirati ankete u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Skok na forum

Čekajući da se učita stranica, izgubili ste 0.7500 sekundi.
ugg outlet
Open / Close Module Close Module
Posljednje poruke foruma
Solutions to women’s desire
Posljednji Odgovor od remixworld
U forumu: NOGOMET

game of his reh
Posljednji Odgovor od panxing

A New Year Resolution List from the Geeks
Posljednji Odgovor od remixworld

Prijedlozi za anketu
Posljednji Odgovor od Gaia1956
U forumu: tojesigura.com - novosti, pitanja, prijedlozi

PokerStars poker
U forumu: Poker Sobe

best Floor Saw
Posljednji Odgovor od fty11000
U forumu: Javna Tribina

high mast LED street light brands

small size conveyor chain manufacturers

Pineapple Flavor For Bakery Ice Cream Bev

Casting Parts factory

Can Seamer Machine factory

Dri Fit T Shirt Factory

Bulk large fava beans

Anal Intercourse Tools best gift

TOJESIGURA I BET-AT-HOME NAGRAĐUJU
U forumu: tojesigura.com - novosti, pitanja, prijedlozi

tojesigura.com provjerene i preporučene kladioniceTojesigura.com preporučene i provjerene kladionice
bet-at-home.com

[ Vrijeme izvršavanja skripte: 0.8750 ]
[ Članovi pregledavaju stranicu: none ]

Copyright ©2002-2012 Tojesigura.com [10 GODINA S VAMA!]
Sva prava zadržana.

Iznad 18Tojesigura.com pruža informacije o sportskom klađenju koje je zabranjeno za maloljetnike.
Osobe koje imaju problema s klađenjem ovdje mogu pronaći pomoć.

Tojesigura.com je najpreglednija na razlučivosti ekrana od 1024x768.
Nazad na Vrh